Offer 382857
HEIDELBERG KSD from 1969
Cylinder
Offer Details
| Offer Number: | 382857 |
|---|---|
| Brand: | HEIDELBERG |
| Model: | KSD |
| Manufacturer | HEIDELBERG |
| Condition: | |
| Year: | 1969 |
| Incoterm: | Free Carrier |
| Cylinders Condition: | |
| Under Power: | No |
| Still in production: | No |
| Test possible: | No |
| Complete and in working condition: | Yes |
| Availability: | Immediately |
| Counter: | |
| Machine number: | |
| Description: | Original Heidelberg KSD Cylinder<>converted for die-cutting & creasing<>with Inking unit<>46cm x 64cm |
Technical details
| Max. paper size | 460x640 mm |
|---|---|
| Smallest size | 140x180 mm |
| Image area | 435x640 mm |
| Speed | 5.000 sh/h |
| Power supply | 5.0 kw |
| Length | 2530 mm |
| Width | 1450 mm |
| Height | 1450 mm |
| Weight approx. | 3150 kg |
| Colors | 1 |
| HS Code | 84431500 |
PRICE: EUR 3.900 FCA
Images